Nezávislá - ostrovní elektrárna 2kW, 560Wp, aku 2 x 120Ah

pro spotřebiče 2kW - čistá sinusovka

Vaše cena s DPH: 38078.00,-

Cena bez DPH (21%): 31470,-


Dostupnost: 7 dnů      

Tato sestava obsahuje vše pro instalaci malé ostrovní elektrárny pro Vaši chatu. Výběr komponent je s ohledem na nabíjení přes všední den a využívání energie přes víkend. Instalovaných 540Wp je však využitelných vždy!

Tato sestava slouží k přímé výrobě elektrické energie ze solárních panelů, která je prostřednictvím měniče využívána pro napájení spotřebičů. To vše bez nutnosti el. přípojky.
Tento model ostrovní (offgrid) elektrárny se hodí do všech míst, kde není přípojka el. sítě. V elektrárně jsou vybrané komponenty tak, aby byla udržena rozumná cena, ale aby elektrárna dlouho a dobře sloužila. Volba baterií je s ohledem na občasné používaní cca 3cykly/týden. Zvolené gelové baterie s AGM separátorem jsou vhodné i pro cyklické používání, ale z povahy olověných akumulátorů je cyklická životnost nižší než u LiFePO4 akumulátorů. Pro tyto účely jsou však vhodné.

2 ks 120Ah akumulátorů v sadě se spojují též dodávanou propojkou do série pro získání napětí 24V, které je vhodnější než pouze 12V.
Kapacita akumulátorů je dostatečná pro zapnutou lednici, pohodlné večerní sledování televize, večerní svícení LED žárovkami, nabití mobilu/tabletu či příležitostnou práci na notebooku. Dost energoe tak zůstane i pro občasný provoz domácích/zahradních el. nástrojů. Přes týden je dostatek energie pro napájení alarmu, wi-fi routeru apod.

Dva kvalitní solární panely (2x)  s celkovým výkonem 560Wp s garancí výkonu 30 let jsou pomocí jejich vlastních kabelů spojené sériově a spolu s akumulátory se připojují k dodávanému velmi kvalitnímu MPPT regulátoru EPsolar XTRA 20A, který zvyšuje účinnost systému min. o 30%.

Pro ochranu baterií je součástí 300A pojistka, která se instaluje přímo na + terminál baterie. Pro chranu celého systému proti atmosferickému přepětí dodáváme svodič přepětí. Ten se instaluje mezi solární panel a regulátor.
Součástí sestavy je také prověřený výkonný 2kW měnič na 230Vac s čistým průběhem sinusovky. Zvládne tak vysoké rozběhové proudy např. lednice a je vhodný i pro motorové zátěže.
Pro možnost plného výkonu je součástí sestavy také DC kontaktor, který je ovládán regulátorem tj. hlídá nízký stav baterie a spíná okruh mezi baterií a měničem.

Sada neobsahuje:

  • Solární kabel potřebné délky pro propojení solárních panelů s regulátorem
  • Střešní držák, který lze tak lépe nahradit v případě jiného typu umístění
  • Drobný elektroinstalační materiál
  • Dopravu přepravní společností Toptrans - nadrozměrná přeprava 


Doporučujeme zakoupit společně se zbožímČeský výrobek
E-SHOP
Sunnyhouse na Twitteru Sunnyhouse na Google Plus Sunnyhouse na FaceBooku