Solární regulátor EPEVER 50A

Regulátor solární MPPT 12/24/36/48V, 50A, vstup 200V

Vaše cena s DPH: 6690.00,-

Cena bez DPH (21%): 5529,-


Dostupnost: skladem      

EPsolar TRACER5420AN

Vysoce výkonný MPPT regulátor slouží pro kontrolu toku energie ze solárního panelu nebo napájecího zdroje do baterií a spotřebiče. Pracuje se systémy na 12/24/36 i 48 V a s proudy do 50 A. Maximální vstupní napětí je až 200 V.

Série solárních regulátorů TracerAN je novou generací, která navazuje na sérii TracerA. Vylepšuje MPPT algoritmus a díky podpoře vstupního napětí 200 V umožňuje připojení vyššího počtu solárních panelů v sérii. Tím zvyšuje celkovou efektivitu solárního systému.
Hlavní výhodou je použití nejmodernější technologie MPPT (Maximum Power Point Tracking), díky které dochází ke zvýšení účinnosti celého systému o 30 % a více.
MPPT technologie zabezpečuje maximální využití energie dodávané z FV panelu tak, že volí odběr v pracovním bodě s maximálním dodávaným výkonem. Tento bod je nepřetržitě sledován a udržován. Tím jsou kompenzovány všechny vlivy teploty, různé intenzity osvětlení apod.

Tento solární regulátor je vhodný pro velkou škálu ostrovních aplikací jako jsou rodinné i bytové domy.
Přímo v MPPT regulátoru je integrován multifunkční displej pro snadný monitoring systému a případné nastavení provozních parametrů vč. kontrolních LED diod. Regulátor z řady Tracer AN je založený na technologii vícefázového synchronního usměrnění (MSRT) a pokročilém řídicím algoritmu MPPT, s architekturou dvoujádrového procesoru a společným mínus pólem. MSRT může zaručit velmi vysokou účinnost přeměny v jakémkoli nabíjecím výkonu, což zřetelně zlepšuje energetickou účinnost solárního systému.

Maximální výkon solárních panelů ve Wp
Maximální nabíjecí výkon do baterie tohoto modelu je 50 A, což odpovídá výkonu panelu 625 Wp pro 12V baterii, 1250 Wp pro 24V baterii nebo 2500 Wp pro 48V baterii, kterou s tímto regulátorem doporučujeme. V případě, že bude panel dávat vyšší výkon, pak ho regulátor pouze omezí na svůj max. Výkon FV panelů by však neměl být vyšší než 1,5násobek nominálního výkonu regulátoru!

Maximální vstupní napětí solárních panelů
Solární panely můžete propojovat do série, jejich výstupní celkové napětí na prázdno, označováno jako Voc (pozor nezaměňujme za napětí panelu v zátěži označované jako Vmpp), však nesmí nikdy překročit hodnotu napětí na prázdno Voc 200 V – překročení této hodnoty regulátor trvale poškodí. Zde je nutno zohlednit to, že s klesající okolní teplotou roste napětí solárního panelu a hodnota Voc uvedená v parametrech solárního panelu je hodnota pro 25 °C. Nedoporučujeme proto, aby hodnota uvedeného Voc překračovala 180 V při 25 °C (napětí v zátěži Vmpp maximálně 144 V)!

ZnačkaVýrobce: EPsolar
Upřesnění typu: Regulátor
Technické detaily:


Maximální výkon (W): 2500
Provozní teplota max (°C): 60
Provozní teplota min (°C): -25
Technologie: MPPT
NapájeníMax. výstupní proud (A): 50
Jmenovité napětí (V): 12/24/36/48
Max. vstupní napětí (V): 68
Záruka:

Délka záruky IČO (měsíce): 26
Délka záruky (měsíce): 26
Fyzické vlastnosti:
Hmotnost (kg): 3.5
Výška (mm): 119
Šířka (mm): 261
Hloubka (mm): 216

 


Český výrobek
E-SHOP
Sunnyhouse na Twitteru Sunnyhouse na Google Plus Sunnyhouse na FaceBooku