V čem je sálavé topení JEDINEČNÉ?

Nebudeme Vás obtěžovat tvrzením, jak je náš způsob vytápění nejlepší. Každá mince má dvě strany. Všude je něco. Tato technologie je stará několik desítek let. Komerčně se využivá sotva 10 let (v ČR) Od r. 2004, kdy jsme začali s vlastním vývojem, máme na trhu již jasné místo. Proto si zde dovolujeme Vám nastínit, proč se domníváme že pozitiva výrazně překračují negativa..

Požadavkem Vás  - zákazníků je mít:

1) levné topení na pořízení
2) kvalitní topení  - pokud možno bez poruch, bez externích zásahů
3) alespoň průměrné  na provoz

Sepsali jsme pro Vás hlavní výhody infratopení, které Vás jistě přesvědčí, že jde o ten pravý způsob vytápění. Samozřejmě výhod lze najít ještě daleko více a toto je pouze souhrn těch, které pokládáme za nejdůležitější.

 

ÚSPORA ENERGIE - detailní srovnání zdrojů energie naleznete zde

Tam, kde se u běžných rozvodů s radiátory monutují kotle o výkonu 30kW, stačí u infrapnelů výkon 5kW s ročmími provozními náklady necelých 10.000,-Kč.
Konkrétní roční a měsíční provozní náklady pro Váše místnosti naleznete zde.

 

Neohřívá prioritně vzduch, takže pro stejnou teplotní pohodu je zapotřebí nižší teplota vzduchu než při konvenčním vytápění.

Rozdíl teploty vzduchu pod stropem a nad podlahou je jen několik °C. Při konvenčním topení se teplý vzduch hromadí pod stropem, neboť je lehčí než studený. Teplota vzduchu pod stropem proti teplotě vzduchu u podlahy může být dle okolností vyšší o 10 až 15°C. Přitom ho nevyužijeme, a navíc dochází k jeho úniku a  tudíž k teplotním ztrátám.

 

SNIŽUJE PRAŠNOST V MÍSTNOSTI

 

Tím, že se infačervené sálavé topení nesoustředí na ohřívání vzduchu, nýbrž předmětů a osob, nedochází k stoupání teplého vzduchu ke stropu, následnému ochlazení od studeného stropu a jeho poklesu zpět dolů k topnému tělesu.
Cirkulace vzduchu s sebou nese prach a může citlivé alergiky dráždit. Prašnost prostředí vytápěného infra topením je tak několikrát nižší než u běžného konvenčního vytápění.NEVYSUŠUJE VZDUCH
 

Vlhkost vzduchu je důležitá veličina, kterou mnoho lidí přehlíží. Přitom správná vlhkost vzduchu v místnostech může napomoci zvýšení obranyschopnosti organismu a má i další příznivé účinky na lidské zdraví. Při topení klasickým radiátorem dochází k  zahřívání vzduchu a tím také k jeho vysoušení.

 

Infračervené paprsky procházejí vzduchem, stejně jako paprsky ze slunce. Vzduch tak neztrácí nic ze své přirozené vlhkosti a je daleko příjemnější pro dýchání.STOP PLÍSNÍM! - NAPOMÁHÁ VYSOUŠENÍ ZDIVA

Sálavé teplo zahřívá zeď, na kterou dopadají jeho paprsky. Jakmile má zeď vyšší teplotu než okolní vzduch, nesráží se na ni vzdušná vlhkost. Tím se nejen zabraňuje rosení, ale naopak se napomáhá vysoušení zdiva. To následně zabraňuje případné tvorbě plísní, které se na suchém zdivu netvoří. 

 

BLAHODÁRNÝ VLIV NA ORGANISMUS

Infra záření, které topný panel vyzařuje je stejné jako to ze Slunce. Sálavé teplo nejen že ohřívá pokožku, ale stejně jako sluneční paprsky proniká hlouběji do tkáně. Blahodárné účinky infračerveného záření na lidský organismus jsou prokázány a léčba infrazářením je běžně používána v lékařství.

 

RYCHLÝ NÁBĚH PO ZAPNUTÍ

Celý infračervený panel má poměrně malou teplotní setrvačnost. Proto dosáhne plného výkonu již po 10-ti až 20-ti minutách po zapnutí.

 

SAMOSTATNÁ REGULACE JEDNOTLIVÝCH MÍSTNOSTÍ

Je snadné nastavit teplotní podmínky individuálně dle požadavku v jednotlivých místnostech.
MOŽNOST ZVĚTŠIT TOPNÝ VÝKON
 

V případě potřeby navýšit topný výkon v místnosti lze bez problému dodatečně nainstalovat další panel.

 

PŘÍJEMNÝ POCIT TEPLA V MÍSTNOSTI

Sálavé teplo je vnímáno jako příjemnější teplo, než teplo z konvenčního zdroje. Každý jistě zná příjemný pocit sálavého tepla například z krbu v porovnání s teplem dodaným topidlem, zahřívajícím pouze okolní vzduch.

 

NEVZNIKAJÍ ZPLODINY - EKOLOGICKÉ TOPENÍ
 

U klasických zdrojů infračerveného sálání jako krbu, kamen a podobně dochází ke spalování kyslíku a nucené výměny vzduchu, která vede k  teplotním ztrátám. U sálavého panelu ke spalování kyslíku nedochází, větrání lze tedy omezit na hygienické minimum.

 

BEZ ELEKTROSMOGU

 

Sálavý článek je ohmická zátěž, vyrobená na bázi uhlíku. Na pracovní teplotu je zahříván elektrickým proudem z rozvodu 230 V. Je tedy v  porovnání s většinou jiných elektrických a elektronických zařízení minimálním zdrojem elektrosmogu.

 

BEZ EKOLOGICKÉ ZÁTĚŽE


Kolem každého elektrického zařízení vzniká elektromagnetické pole, které má jistý účinek na člověka. Testy potvrdily, že naše panely splňují i ty nejnáročnější normy a jsou naprosoto bezpečné.

JEDNODUCHÁ INSTALACE
 

Samotný topný panel je velmi lehký. Připevnění probíhá pomocí dodávaného úchytného systému za pomoci pouze čtyř hmoždinek, po připevnění se zapojí do standardní elektrické zásuvky 230 V.

 

TICHÝ PROVOZ
 

Infrapanel nemá žádné elektromechanické pohyblivé části, ani nedochází k proudění medií. Je tedy naprosto nehlučný.

 

BEZÚDRŽBOVÝ PROVOZ
 

S topnými panely Vám odpadá nutnost jakkoliv se o topení starat nebo ho čistit. Infrapanel stačí pouze jednou za čas přejet prachovkou.

 

TOPNÉ TĚLESO JE SOUČÁSTÍ INTERIÉRU, NEZABÍRÁ MÍSTO

Sálavý panel je vyroben jako obraz, který se věší na zeď nebo strop. Nejen, že nezabírá místo, jako klasický radiátor, ale působí jako estetický doplněk vašeho bytu.

 


TOPNÉ PANELY SI POCHVALUJÍ I CHOVATELÉ

Infratopení si pochvalují dokonce i chovatelé zvířat. Teplo, které vytváří Infra panely jsou pro zvířata velmi příjemné a často byly zaznamenány případy, kdy se zvířata ráda zdržovala v jejich těsné blízkosti.

Navíc jsou infrapanely naprosto zdravotně nezávadné. Vlnová délka vln, které infrapanely vyzařují je naprosto neškodná nejen pro zvířata i člověka, ale také pro rostliny.

Český výrobek
E-SHOP
Sunnyhouse na Twitteru Sunnyhouse na Google Plus Sunnyhouse na FaceBooku