MIKROELEKTRÁRNY S PŘIPOJENÍM DO ZÁSUVKY

Zbrzděte si i svůj elektroměr!
MIRKOELEKTRÁRNY

SUNNYHOUSE MIKROMĚNIČDnes fenomén  fotovoltaických elektráren ( dále jen FVE) zná asi již každý z nás.

Určitě se nám jako jedna z prvních myšlenek vybaví  vysoká investice a diskutabilní návratnost  (něco jako tepelná čerpadla :).

V zásadě dnes všichni víme, že energii vyrobenou z FVE můžeme buďto uložit do akumulátorů  a využít, když ji budeme potřebovat nebo ji dodávat do veřejné distribuční sítě (dále  jen DS). 

Také víme, že výkupní cena takto vyrobené elektřiny je tak směšná, že je  v podstatě ekonomickým nesmyslem mít takto nataven systém. 

Takže co s tou energií? Samozřejmě ideální by bylo spotřebovat si ji sami  pro sebe.

MINIELEKTRÁRNY - JAK FUNGUJÍ ?

Minielektrárny Sunnyhouse

MINIELEKTRÁRNA 1KW

minielektárna +kWAž na tu vysokou částku. V dnešní době kompletní FVE na klíč vč. úložiště 5 až 6 kW stojí klidně 300 000 Kč i více. Pro spoustu z nás absolutně nepřijatelné, i s ohledem na zmíněnou výkupní  cenu.

Jelikož se považujeme za ekologickou firmu, kdy naše filosofií je  co neméně  zatěžovat životní prostředí, rozhodli jsme se zařadit do našeho sortimentu takzvané MIKROELEKTRÁRNY, které jsem začali též provozovat v naší firmě i při výrobě infrapanelů a při kancelářském provozu.

MIKROELEKTRÁRNA – jedná se o systém pro snížení spotřeby energie z distribuční sítě,


Tento systém založený na specifickém zařízení - mikroinvertoru (mikroměniči), sloužícímu k přímému využité energie ze solárních panelů a jeho výstupu je možné připojit přímo do elektrického rozvodu kdekoliv ve vašem domě nebo bytě. Pro základní instalaci nepotřebujete žádná další zařízení. Veškerá energie ze solárních panelů je rovnou převedena na rozvod 230 V a je přímo zužitkována připojenými spotřebiči. Systém musí být navržen tak, aby odběr místních spotřebičů byl vždy vyšší, než je maximální výkon mikroinvertoru. Pak bude řešení fungovat tak, že vyrobená energie ze solárního panelu je vždy spotřebována přednostně před placenou energií ze sítě. Další variantou je mikroměnič  s úložištěm, kdy energii si spotřebujete až v okamžiku, kdy ji potřebujete.

Způsoby instalace:

1) mikroměnič bez omezovače (200W  -550W)  -toto zařizení je vhodné zejména tam, kde máte trvalý odběr spotřebičů (např neustále běžící počítače,  routery, filtry u akvárek apod.) - Mikroměnič  napojený přímo u panelu a “do domu” tak jde rovnou 230 VAC, které připojíte do zásuvky - okruhu, kde jsou napojeny spotřebiče se spotřebou. I u těchto malých mikroměničů lze dopojit externí sondu pro omezování dodávání energie do sítě
2) mikroměnič s omezovačem - (1kW, 2kW) - toto řešení má v sobě nainstalován  tzv. limiter, kdy  se externí  sonda připojí na měřenou fázi, které neustále měří odběr a nemůže tak docházet k přetokům do veřejné distribuční sítě - máte-li tak např. infrapanel v pokoji, který má příkon 540W a zároveň spotřebiče typ TV  - 50W, lampičku 80W apod. tak limiter zajistí to, že “nepustí” do vaší sítě v domácnosti více než je okamžitá spotřeba - tzn. infrapanel topí  -to je 540W - tzn. že  “pustí “ pouze 540W, když se zvýší spotřeba - např pustíte TV, tak pustí dalších 50W. Toto řešení je tedy praktické v tom, že neřešíte přetoky do veřejné sítě.
3) mikroměnič s úložištěm - jedná se jakýkoliv mikroměnič, kdy mezi něj a fotovoltaické panely se nainstalují baterie a regulátor. V praxi to potom funguje tak, že fotovoltaické panely nejdříve dodávají přes regulátor energii do baterií a ty jsou potom napojeny na mikroměnič. Výhoda je taková, že máte energii, i když nesvítí sluníčko - když je např polojasno nebo přes noc.  Podle velikosti baterií pak máte zajištěno to, po jak dlouho dobu budou napájeny např infrapanely  - např. přes noc.  Praktický příklad - máte infrapanel 540W, chcete, aby vám vydržel alespoň 1/2 dne bez sluníčka - tzn. 5 hodin topení - 5x 540W = 2700 W, tzn. potřebujete úložiště alespoň 2,7KW, v praxi to jsou např 2 x baterie 120Ah   = 2,8kW.


Pokud tedy používáte naše infrapanely je tento způsob ideální. Stačí mít na střeše nebo pod oknem pár panelů a náklady na vytápění infrapanely se můžou rapidně  snížit a to vše jenom za zlomek pořizovací ceny o proti standardním FVE.  Ideálním řešením je naše minielektrárna i s úložištěm. Energii si pak vezmete až v okamžiku, kdy ji potřebujete.

Z naší nabídky si stačí vybrat požadovanou variantu.

Český výrobek
E-SHOP
Sunnyhouse na Twitteru Sunnyhouse na Google Plus Sunnyhouse na FaceBooku