Legislativa

Obecně lze konstatovat, že energetickým firmám se vůbec nelíví, že se stáváme více a více nezávislými, proto se snaží hácek kklacky pod nohy, jak je to jen možné. Zde uvádíme výčet nejčatějších boduů, týkajích se minielektráren.

V této věte bychom to shrnmuli asi následovně - se svojí elektrickou síti ve Vašem obejktu si můžete dělat co chcete :)

 

Řešení GridFree pracuje tak, že část energie pro vlastní potřebu získáte přímo, většinou ze slunce prostřednictvím solárních panelů s mikroměničem. Tato získaná energie je použita ke snížení spotřeby (odběru) z rozvodné sítě. Na snižování spotřeby není potřeba žádné povolení.

Přemýšlejte:

  • Pokud přes den roztáhnete rolety nebo závěsy, začne do místnosti vnikat slunce a teplo. Můžete tedy snížit svoji spotřebu elektřiny tím, že svítíte méně a topíte méně. Potřebujete na tuto úsporu nějaké povolení nebo souhlas distributora elektřiny?
  • Pokud vyměníte běžné žárovky za úsporné, sníží se vaše spotřeba energie až o 80%. Potřebujete na takovouto úsporu povolení provozovatele elektrické soustavy?
  • Pokud dáte vodu v černém hrnci ohřát na slunce, a pak si z takto předehřáté vody uvaříte čaj v elektrické konvici, ušetříte část energie o proti tomu, když budete ohřívat zcela studenou vodu přímo z kohoutku. Potřebujete na takovouto úsporu povolení od úřadů?

 

Stejným způsobem nepotřebujete povolení pokud část energie ze slunce přeměníte přímo na elektrickou energii, kterou využijete pro vlastní spotřebu.

Pro GridFree řešení, kdy je získaná energie zcela využita pro vaši spotřebu, není třeba žádné povolení.

 

 

Zástupce místního distributora nám jednoznačně tvrdí, že do elektrických rozvodů nelze připojovat žádná privátní zařízení, která do rozvodů vysílají energií (nebo tyto rozvody používají k přenosu energie).

Jak to tedy je?

 

Tak to vám dotyčný bohužel vysloveně lže.

Za prvé.Vaše domovní rozvody elektrické energie jsou vždy Vaše a jen a pouze Vaše. Rozvodná síť distributora končí u elektroměru v rozvaděči. Do vašich domovních rozvodůelektrické energie (t.j. do „vašich drátů“) můžete pouštět, co chcete. Jedinou podmínkou je, že vámi posílaná energie nebude přetékat do rozvodů distributora.

Za druhé. Existuje řada technologií, která běžně využívá domovní rozvody elektrické energie prostřednictvím přenosu elektromagnetických vln. Ukažme si několik příkladů: Domácí zařízení technologie PowerLine Tato zařízení posílají po běžných domovních rozvodech 230V elektromagnetické vlnění o různých frekvencích. Díky takto přenášené energii je možné realizovat datové spojení pro telekomunikační sítě (internet).

Dětské Chůvičky s funkcí Power-Line

Tyto přístroje pro sledování dětí zapojíte do zásuvkového obvodu v jedné místnosti. V jiné místnosti pak můžete sledovat, zda děťátko nerušeně spí. V tomto případě opět dochází k přenosu elektrické energie po drátech domovního rozvodu 230V.

Pokud je možné připojovat takové množství různých zařízení přenášející energii v běžných domovních rozvodech, existuje nějaký důvod proč je zpochybňováno připojování mikroměničů GridFree?

Občané bděte! Nenechávejte se již dále obírat monopolními dodavateli energií, když si část energie můžete bezplatně přeměnit sami z volné energie slunce (též i větru nebo vody). Nenechávejte se zastrašit výroky místních distributorů a jejich přisluhovačů! Energetická svoboda existuje. Máte právo sami si přeměnit bezplatnou energii ze slunce (též i větru a vody) na užitečnou elektrickou energii, kterou sami spotřebujete.

Český výrobek
E-SHOP
Sunnyhouse na Twitteru Sunnyhouse na Google Plus Sunnyhouse na FaceBooku