Technická řešení

Obecný přehled

Tento systém založený na specifickém zařízení - mikroinvertoru (mikroměniči), sloužícímu k přímému využité energie ze solárních panelů a jeho výstupu je možné připojit přímo do elektrického rozvodu kdekoliv ve vašem domě nebo bytě. Pro základní instalaci nepotřebujete žádná další zařízení. Veškerá energie ze solárních panelů je rovnou převedena na rozvod 230 V a je přímo zužitkována připojenými spotřebiči. Systém musí být navržen tak, aby odběr místních spotřebičů byl vždy vyšší, než je maximální výkon mikroinvertoru. Pak bude řešení fungovat tak, že vyrobená energie ze solárního panelu je vždy spotřebována přednostně před placenou energií ze sítě.

Pokud tedy používáte naše infrapanely je tento způsob ideální. Stačí mít na střeše nebo pod oknem pár panelů a náklady na vytápění infrapanely se můžou rapidně  snížit a to vše jenom za zlomek pořizovací ceny
Z naší nabídky si stačí vybrat požadovanou variantu.

Počet a výkon panelů a měniče

Záleží na Vás, kolik si chcete vyrobit vlastní energie a zda chcete měnič na každou fázi. Za sebou můžete připojit i několik měničů. Máte-li např. v kuchyni s obývákem naše infrapanely o celkkovím příkonu 2,2kW  a ještě na té jedné fázi bude s velkou pravděpodobností část elektrického sporáku (Ano, velká kuchyně  s obývákem:), celkově na té jedné fázi může být příkon 4kW. Můžete tedy zapojit v libovolném místě do této jedné fáze 4x měnič 1kW nebo 2x měnič 2 kW. U malých měničů - 300W  a 500W můžete za seobu zapojit několik měničů přímo  na solárním panelu  a do domu se vede již jenom napětí 240VAC/50Hz.

Měnič lze připojit k jakékoli zásuvce rozvodné sítě v domě. Malý měnič GridFree monitoruje zatížení, frekvenci a fázi domácí rozvodné sítě a následně generuje čistý sinusový střídavý proud se stejnou frekvence a fází, jako jsou ty v domácí rozvodné síti, ale s o něco větším objemem, než je zatížení rozvodné sítě, a následně, podle aktuální výkonové potřeby, řídí výstupní výkon do dané domácí sítě. Malý měnič GridFree generuje energii pouze tehdy, když je domácí síť zapnutá/zatížená. Když svítí slunce, vyrábí FV panel napětí DC a GridFree měnič toto napětí DC mění na napětí AC a dodává energii do domácí sítě. Když celkový výkon spotřebičů, které se v domácnosti používají, překročí výstupní výkon měničů, spotřebuje se veškerá energie z měničů v dané domácnosti, což „zpomalí“ elektroměr. V opačném případě odejde z domu do rozvodné sítě energie rovnající se rozdílu výstupní energie z měniče a energie spotřebované z domácnosti (nebudete-li mít instalovaný Limiter).

 

jednoduché připojení na jednu fázi mikroměničparalelní připojení na tři fáze nebo na jednu

scherma s bateriemischema zapojeni panelu s měničem

 

Český výrobek
E-SHOP
Sunnyhouse na Twitteru Sunnyhouse na Google Plus Sunnyhouse na FaceBooku