jednofázový měnič 3kW s limiterem

MPPT tracker

Vaše cena s DPH: 13400.00,-

Cena bez DPH (21%): 11075,-


Dostupnost: 30 dnů      

1fázový 3 kW síťový měnič/střídač s jedním MPP trackerem a širokým rozsahem výstupního napětí od výrobce DEYE.

 

  • 1 tracker MPPT, max. účinnost až 97,3 %
  • Inteligentní monitorování řetězce (volitelně)
  • Široký rozsah výstupního napětí
  • Aplikace s nulovým exportem, aplikace VSG
  • Funkce Anti-PID (volitelně)
  • Nízké náběhové napětí 80 V
  • RS-485/RS-232/Wi-Fi/LAN

 

Síťový měnič s integrovaným limiterem pro zabránění přetoků do veřejné sítě. Měnič díky integrovanému MPPT regulátoru převede maximum energie vyrobené fotovoltaickými panely na 230 V (AC).

Síťový měnič s limiterem je cenově dostupné řešení pro fotovoltaické elektrárny, které nepotřebuje baterie. Navíc dovede omezovat vlastní výkon dle aktuální spotřeby, a tedy zcela zamezit přetokům do veřejné sítě.
Kromě klasických svorek pro připojení solárních panelů a výstupu pro připojení do sítě má měnič také konektor proudové sondy interního limiteru a možnost připojení modbus elektroměru SDM230M, který dokáže omezovat výkon v případě delší vzdálenost mezi domácí rozvodnicí a měničem.

Měnič pracuje v rozsahu vstupního napětí dle konkrétního modelu (info v datasheetu - dokumenty níže). Výstupem z měniče je pak napětí AC 230 V, které se připojuje mezi hlavní jistič s elektroměrem a jističe jednotlivých okruhů. Měnič tedy výkon z panelů převede do domácích rozvodů. Vaše spotřebiče pak budou odebírat energii vyrobenou primárně z vaší elektrárny. Pokud by výkon vaší elektrárny v daný okamžik nestačil, připojená veřejná síť nedostatek pokryje. Instalací proudové sondy k limiteru ochráníte svůj systém proti nežádoucím přetokům, v případě že je vaše elektrárna schopna vyrábět více energie, než vaše spotřebiče vyžadují.

Měnič nepracuje v ostrovním režimu, tzn. že pro svou funkci vyžaduje připojení od veřejné distribuční sítě. Jakmile dojde k výpadku sítě, měnič se ihned vypne.
Měniče jsou certifikovány pro prodej a používání v EU. Splňují kritéria certifikací EMC, LVD a RoHS. Měniče splňují normu EN50549-1 pro možnost připojení k distribuční síti nebo čerpání dotací.

Velmi efektivní a snadný způsob řešení pro nezávislou výrobu el. energie se zachováním připojení k distribuční síti. Ideální způsob snížení nákladů za elektřinu. Zpomalte si i Vy svůj elektroměr! (Tím že snížíte spotřebu ze sítě.)

Zapojení měniče do solárního systému je jednoduché.

Součástí balení je Wi-Fi dongle, proudový senzor s 3m kabelem a propojovací kabel 230 V. Návod k obsluze stahujte v souvisejících dokumentech níže.
Pro správné měření proudové sondy nedoporučujeme kabel od senzoru prodlužovat.

ZÁKLADNÍ SPECIFIKACE

Vstup
Max. DC vstupní výkon: 3,6 kW
Max. DC vstupní napětí: 550 V
Náběhové DC vstupní napětí: 80 V
Rozsah MPPT: 70-550 V
Max. vstupní DC proud: 13 A
Max. zkratový proud: 19,5 A
Počet MPPT: 1
Počet řetězců (string) na jeden MPPT: 1

Výstup
Jmenovitý výkon AC výstupu a UPS: 3 kW (max. 3,3 kW)
Jmenovité napětí AC sítě: 220/230 V (volitelné), frekvence 50/60 Hz
Výstupní proud AC sítě: 13,1 A (max. 14 A)

Účinnost: 97,3 % (MPPT 99 %)
Stupeň krytí: IP65
Rozměry: 330 x 310 x 115 mm
Hmotnost: 6 kg

 Český výrobek
E-SHOP
Sunnyhouse na Twitteru Sunnyhouse na Google Plus Sunnyhouse na FaceBooku